Report Kejmiho z Francie

28.10.2011 | Kategorie: Fotogalerie

EUM France 22.-23. října 2011 (Cahors) Můj poslední závod této sezony, Mistrovství Evropy ve Francii, se jel na pěkném, hodně rychlém okruhu v Cahors. Jak už jsem psal v minulém reportu, můj cíl před odjezdem na závod byl, udržet si stávající pozici vicemistra Evropy v celkovém hodnocení UEM. Jak už asi víte, podařilo se! Generálka před odjezdem Na závody jsme vyrazili poměrně pozdě na to, že jsme před sebou měli 1600 km cesty. Vyjížděli jsme ve čtvrtek a ještě ve středu v noci jsem měl na ponku rozpůlený motor, aby bylo všechno pintlich. Vyměnily jsme díly, co by mohli odejít. Naštěstí se vše stihlo a v pátek večer jsme byli na trati ve Francii. Dokonce jsem stihl přejímku a nařezat gumy. Terén mi seděl a kvaldu jsem vyhrál Trať byla podle mě hodně rychlá, se skvělým terénem. Řekl bych, že to byl spíš takový menší superkros. Po dvou vyhraných trenincích jsem usoudil, že mi trať opravdu sedí. V kvalifikaci jsem objel celkem osm kol, plus několik rychlých. Ty mi zajistily dostatečný náskok před druhým Monticellim, konkrétně 0.480s. Pole-position tedy bylo moje. V závodě byly světlé i tmavší chvilky První rojížďku jsem vyhrál stylem start-cíl. Nebylo co řešit. V jízdě druhé jsem, ale lehce chyboval a již úřadující evropský šampion roku 2011 Teo toho využil a přesypal se přede mne. Do cíle jsem ale udržel druhé místo. Na třetí jízdu byly karty rozdány Před třetí rozjížďkou už jsem byl v Cahors celkově třetí, takže jsem si jen musel hlídat za mnou startujícího Tognaciniho. Konkrétně to znamenalo dojet do desátého místa, což mě nikam nehnalo a tak jsem jel opatrně. Nakonec z toho bylo místo páté a shodou okolností, díky bodovému zisku ostatních jezdců, to stačilo na celkové druhé místo v Cahors. To nejdůležitější Tímto výsledkem jsem si tedy podepsal titul VICEMISTRA EVROPY pro rok 2011 v supermotu! Podpora do Mistrovství světa S1 Pořadatelé se rozhodli první tři jezdce šampionátu UEM podpořit částkou 3000 Euro, která pokryje startovné v mistrovském seriálu FIM S1 pro sezonu 2012. Zjednodušeně je to pozvánka či šance (každý si vyberte vyhovující význam) do příští sezony za kterou jsem nesmírně vděčný a budu se ji snažit maximálně zužitkovat. Bez podpory ani ránu, díky všem! Na závěr bych chtěl moc poděkovat, především svému tátovi a rodině vůbec, za neskutečnou podporu! Dále všem co mi v sezoně pomáhali a pomáhají. Až na prvním místě také všem sponzorům. Díky také lidem co mi věřili před sezonou, protože bez nich bych to nedokázal! Mistrovství světa je otázkou peněz, hledáme sponzory Situace je nyní, ale docela vážná. Doufáme, že bude dostatek finančních prostředků na zvladnutí mé prémierové sezony Mistrovství světa v roce 2012. Jestli je někdo, kdo by měl zájem mě podpořit, neváhejte a kontaktujte mě na e-mailu kkejmi@seznam.cz Ještě jednou díky moc a to především mým fanouškům! Uvidíme se v příští sezoně v soutěži nejvyšší. Už se moc těším! S pozdravem Pavel Kejmar